Świetliki rurowe to coraz bardziej popularne rozwiązanie na rynku budowlanym w Polsce. Świetlik rurowy zdobywa coraz większe grono entuzjastów i staje się standardem w projektowaniu zarówno obiektów mieszkalnych, jak i komercyjnych. Świetlik rurowy ma za zadanie dostarczać światło dzienne do wnętrza budynków. Dzięki świetlikom rurowym mamy światło dzienne wszędzie tam, gdzie jeszcze niedawno byłoby to niemożliwe.

Świetliki rurowe to nie tylko rozwiązanie mające dostarczać światło dzienne wszędzie tam, gdzie inne źródła światła dziennego nie są w stanie tego zrobić. To także rozwiązanie, które w wielu aspektach jest po prostu lepsze niż te, które były do tej pory znane i tradycyjne źródła światła dziennego. To wszystko dzięki swojej budowie i unikalnej technologii rozwijanej już od ponad 30 lat przez światowego lidera w produkcji świetlików rurowych, czyli firmę Solatube.

Solatube

To właśnie firma Solatube ponad 30 lat temu wymyśliła i wytworzyła świetlik rurowy. Była to odpowiedź na potrzebę doprowadzenia światła dziennego do pomieszczeń i powierzchni gdzie nie dało się tego zrobić za pomocą okien. Okna mogą doświetlić powierzchnię znajdującą się bezpośrednio przy dachu. Jeśli chcemy oświetlić światłem dziennym pomieszczenia oddalone od dachu to z rozwiązaniem przychodzi firma Solatube.

Światło dzienne bez okien

Dlatego też powstał świetlik rurowy. Wymyślono kopułę, która jest instalowana na dachu budynku. Kopuła ta ma za zadanie skupiać światła dzienne. Następnym elementem świetlika jest wysoko refleksyjna rura, której celem jest doprowadzanie światła dzienne na odległości kilku metrów do wewnątrz budynku. Dzięki temu światło dzienne oświetla powierzchnię oddaloną od dachu nawet o kilkanaście metrów.

Światło dzienne w Twoim domu

Przez wspomniane ponad 30 lat ciągłych badań i rozwoju technologii firma Solatube doszła do perfekcji w dostarczaniu światła dziennego, jeśli chodzi o każdy element świetlika rurowego. Zaawansowane technologicznie kopuły dostarczają maksymalne ilości światła dziennego o każdej porze dnia i roku. Rury światłonośne z wysoko refleksyjną powierzchnią pozwalają na dostarczanie światła dziennego na odległość nawet 30 metrów!!!

Świetliki rurowe – zastosowanie

Gdzie możemy stosować świetliki rurowe? W domach mieszkalnych może to być niemalże każde pomieszczenie, które albo nie ma możliwości instalacji standardowych źródeł światła dziennego jak okna czy okna dachowe, albo powierzchnia potrzebująca dodatkowego światła. Świetlik rurowy doprowadzi nam światło dzienne do ciemnej łazienki lub toalety bez okien. Dzięki świetlikowi rurowemu możemy mieć światło dzienne w garderobie lub też pomieszczeniu gospodarczym. Świetlik rurowy oświetli także ciemny korytarz lub przedpokój w naszym domu. Świetliki rurowe to także dodatkowe światło dzienne w każdym pokoju, salonie czy domowym gabinecie.

Świetliki rurowe zwiększają ilość światła dziennego w pomieszczeniach. Dodatkowe ilości światła dziennego dostarczają niezliczonych korzyści na naszego zdrowia i samopoczucia. Światło dzienne to lepszy nastrój, pozytywne nastawienie i energia każdego dnia. To także niesamowity design w wystroju pomieszczenia. Nie możemy także zapominać i oszczędnościach na prądzie. Dzięki świetlikom rurowym zmniejszamy potrzebę doświetlania światłem sztucznym pomieszczeń w ciągu dnia.

Świetliki rurowe – montaż

Świetliki rurowe to bardzo łatwy i bezpieczny montaż w naszym domu. Możemy je instalować do każdego rodzaju pokrycia dachowego. Ingerencja w dach jest dużo mniejsza niż w przypadku okna dachowego. Jednak najlepsze na koniec – świetliki rurowe możemy zamontować na każdym etapie w naszym domu. Może to być już istniejący dach. Co nie zmienia faktu, że w przypadku planu budowy domu najlepiej pomyśleć o świetlikach rurowych już na etapie projektowania.

Świetliki rurowe w obiektach komercyjnych

Świetliki rurowe to jeszcze większe korzyści, jeśli chodzi o obiekty komercyjne takie jak hale przemysłowe (hale produkcyjne, hale magazynowe), obiekty biurowe czy handlowe. Dzięki świetlikom rurowym mamy w takich obiektach darmowe oświetlenie światłem dziennym, a oszczędności w tych obiektach są bardzo zauważalne. Świetliki rurowe to także dużo bezpieczniejsze rozwiązania od tradycyjnych źródeł światła w takich obiektach (czyli pasm świetlnych czy tradycyjnych świetlików kwadratowych), ponieważ zapewniają dużo lepsze inne ważne parametry.

Dzięki świetlikom rurowym możemy wyłączyć światło sztuczne w ciągu dnia w takich obiektach jak hale produkcyjne lub magazynowe i mieć darmowe oświetlenie światłem dziennym. W ten sposób zmniejszamy koszty utrzymania takich obiektów poprzez zredukowanie opłat za energię elektryczną. Co więcej, dostarczamy światło dzienne na powierzchnię pracy poprawiając warunki dla pracowników. Praca przy świetle dziennym to większa wydajność zespołu i bezpieczeństwo w miejscach pracy.

Świetliki rurowe to także dużo lepsze parametry, jeśli chodzi o funkcjonowanie termiczne w porównaniu do tradycyjnych świetlików dachowych lub pasm świetlnych. To także brak kosztów utrzymania czy konserwacji, ponieważ świetliki rurowe to rozwiązania bezobsługowe. Nie musimy martwić się o czyszczenie, konserwację czy odśnieżanie w sezonie zimowym. Poprawnie zainstalowane świetliki rurowe dostarczają nam oczekiwane korzyści, a my osiągamy korzyści i bezpieczeństwo.

Światło dzienne w pomieszczeniach biurowych

W ciemnych pomieszczeniach biurowych świetliki rurowe są znakomitym rozwiązaniem, aby i tam dostarczyć światło dzienne. Zdarza się, że biura nie mają dostępu do światła dziennego, ponieważ nie ma możliwości montażu okien. Pracownicy muszą często pracować przy świetle sztucznym przez co najmniej 8 godzin dziennie. Praca przy sztucznym oświetleniu jest niezwykle męcząca. Dzięki idei świetlika rurowego możemy doprowadzić światło dzienne do takich powierzchni biurowych i zapewnić pracownikom optymalne warunki pracy.

Świetliki rurowe to rozwiązanie dla każdej inwestycji

Świetliki rurowe stają się już standardem w projektowaniu zarówno obiektów mieszkalnych, jak i komercyjnych. Znajdują coraz większe uznanie wśród architektów i projektantów. Inwestorzy doceniają je za korzyści dla zdrowia i funkcjonowania płynące ze światła dziennego, łatwość montażu, bezobsługową eksploatację, a także realne oszczędności finansowe dzięki ograniczeniu rachunków za prąd.

Zobacz przykłady realizacji świetlików rurowych w obiektach mieszkalnych i komercyjnych.

Zapraszamy do kontaktu: +48 795 453 795 | info@solatube.com.pl