Uwielbiasz, gdy Twój dom jest wypełniony naturalnym światłem dzięki świetlikom rurowym, ale chciałbyś mieć możliwość regulacji jasności? Oczywiście jest to możliwe.

Wyobraź sobie, że możesz zmienić pokój wypełniony naturalnym światłem w zaciemnioną przestrzeń do oglądania telewizji i filmów. Zasilany energią słoneczną ściemniacz światła dziennego, zapewnia taką kontrolę nad przestrzenią życiową. Do instalacji tego systemu nie są potrzebne żadne okablowania, elektrycy ani baterie.

Ściemniacz światła dziennego

Innowacyjny i energooszczędny ściemniacz światła dziennego zasilany energią słoneczną pozwala dostosować ilość naturalnego światła od jasnego do ciemnego i wszystko pomiędzy. Zaprojektowany z myślą o maksymalnym komforcie, łatwy w użytkowaniu, zawiera zdalnie sterowany, zasilany energią słoneczną system przegród motylkowych, zaprojektowany do otwierania i zamykania za naciśnięciem jednego przycisku. Zasada działania ściemniacza światła polega na zastosowaniu we wnętrzu światłonośnej tuby specjalnej przegrody, która działa w sposób przypominający ruch skrzydeł motyla.

regulacja-swiatla-swietlik-rurowy
Regulator natężenia światła dziennego

Jeden z naszych klientów,  właściciel domu jednorodzinnego,  gdy zapytaliśmy go o pierwsze wrażenia stwierdził: „Zasilany energią słoneczną ściemniacz światła dziennego jest magiczny. Dzięki niemu mogę mieć dokładną ilość naturalnego światła, jakiej pragnę, o każdej porze dnia”.

Rozwiązanie stało się na tyle popularne, że znalazło zastosowanie nie tylko w domach jednorodzinnych. Architekci postanowili wykorzystać możliwość regulacji natężenia światła w projektach budynków użyteczności publicznej. Jeden z nich to obiekt typu hala widowiskowo – sportowa w Westside Christian HS (USA). Dzięki efektowi na przemian ściemniania i rozświetlania przestrzeni nadano nowy wymiar odbywającym się wewnątrz hali wydarzeniom kulturalnym. A cały ten „spektakl świateł” odbywa się dzięki wykorzystaniu tylko i wyłącznie energii słońca.

Hala widowiskowo – sportowa w Westside Christian HS (USA)

W Polsce przykładem obiektu użyteczności publicznej w całości doświetlonej systemami światła dziennego Solatube jest hala widowiskowo-sportowa – MCKiS w Jaworznie.  Ze względu na brak okien na hali i zainteresowanie Inwestora alternatywnymi źródłami energii, zaproponowano doświetlenie hali świetlikami modelu SkyVault M74 ze wzmacniaczem pryzmatycznym. System ściemniania zainstalowano na wszystkich świetlikach i do dzisiaj jest on wykorzystywany przy wydarzeniach odbywających się na hali.

Więcej o zastosowaniu świetlików rurowych w obiektach komercyjnych – tutaj.

swietliki-rurowe

Tak więc ekonomiczny, energooszczędny i przyjazny dla środowiska świetlik rurowy Solatube, zbiera światło dzienne na dachu, przenosi je w dół przez wysoce odblaskową rurę i daje możliwość jego regulacji w ciągu dnia. A co się dzieje, gdy zachodzi słońce?

Światło po zachodzie słońca

Solatube mają możliwość zainstalowania dodatkowego oświetlenia LED wewnątrz tuby. Dzięki temu mamy dwa rozwiązania: darmowe oświetlenie w ciągu dnia i oszczędne oświetlenie w nocy.

Zrównoważone światło w dzień w i nocy

System ten opiera się na najbardziej energooszczędnym oświetleniu LED. W połączeniu
z najnowocześniejszym oświetleniem dziennym można powiedzieć, że zapewnia niezrównaną wydajność energetyczną. Działa automatycznie, jego trwałość jest nieporównywalnie dłuższa niż tradycyjnym opraw elektrycznych, a także jest praktycznie bezobsługowy. Rozprowadza światło  równomiernie do wnętrza pomieszczenia przez dyfuzor przy suficie — zarówno w słoneczne, jak
i pochmurne dni — praktycznie bez konserwacji. A to daje duże oszczędności dla właścicieli!

Świetlik rurowy – wszechstronne rozwiązanie

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii w świetlikach rurowych firma Solatube dostarcza wszechstronne rozwiązania w zakresie dostarczania światła dziennego do Twojego domu lub obiektu komercyjnego.

Zobacz przykłady realizacji świetlików rurowych w obiektach mieszkalnych i komercyjnych.

Zapraszamy do kontaktu: +48 795 453 795 | info@solatube.com.pl