ŚWIETLIKI RUROWE SOLATUBE

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Witamy na stronie z najczęściej pojawiającymi się pytaniami ! Kliknij temat w menu lub wpisz frazę w wyszukiwarkę poniżej. Jeśli wciąż nie możesz znaleźć odpowiedzi skontaktuj się z nami.

+48 795 453 795 | info@solatube.com.pl

OBIEKTY KOMERCYJNE
DOMY JEDNORODZINNE

Świetliki rurowe Solatube® wytwarzane są przy użyciu materiałów o najwyższej jakości. Wszystkie komponenty świetlików rurowych Solatube® (z wyjątkiem dodatkowych elementów elektrycznych) posiadają 10 lat gwarancji. Warto wspomnieć, że cała masa produktów Solatube zainstalowanych ponad 20 lat temu nadal dostarcza naturalne światło w efektywny sposób.

Oczywiście ! Jedną z dodatkowych opcji jest regulator światła Solatube® Daylight Dimmer, za pomocą którego możemy regulować ilość dostarczanego do pomieszczenia światła. To opatentowane rozwiązanie, którego mechaniczne działanie przypomina ruch skrzydeł motyla pozwala użytkownikowi przystosowywać natężenie poziomu oświetlenia za pomocą jednego przycisku umiejscowionego na ścianie tak jak w przypadku zwykłego kontaktu elektrycznego. Zaprojektowane zarówno do obiektów mieszkalnych, jak i komercyjnych. Idealne rozwiązanie do sypialni, salonu, biura czy sali konferencyjnej. Dostępne we wszystkich seriach i modelach systemów Solatube.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Światło słoneczne pada pod innym kątem latem a pod innym zimą, kiedy słońce jest nisko nad horyzontem. Jednak dla nas, jednym z priorytetów było dostarczanie jak najbardziej stałego oświetlenia przez cały sezon. Dzięki szeregowi opatentowanych technologii, systemy światła Solatube® dostarczają równy poziom światła niezależnie od pory roku (i warunków klimatycznych), co w rezultacie daje stałe i niezawodne oświetlenie pomieszczeń pomimo zmian w poziomie naturalnego światła na zewnątrz.

Systemy Solatube® mogą być instalowane praktycznie w przypadku każdego rodzaju pokrycia dachowego. Oferujemy wiele rodzajów podstaw dachowych, zarówno do dachów płaskich, jak i spadzistych.

W przypadku pomieszczeń mieszkalnych:

To zależy od modelu systemu Solatube® jak również od tego jak dużo naturalnego światła chcemy mieć w danym pomieszczeniu. W przybliżeniu wielkość oświetlanej powierzchni przez dany model wygląda najczęściej następująco:

 • System Solatube 160 DS (średnica tuby 250 mm) – polecany do powierzchni do 10-12 m2
 • System Solatube 290 DS (średnica tuby 350 mm) – polecany do powierzchni do 25 m2

Powyższa kalkulacja zakłada średnią długość tuby świetlika wynoszącą 1,80 m oraz wysokość sufitu 2,40 m.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Na większych powierzchniach możemy stosować więcej niż jedną sztukę mniejszych świetlików rurowych.

Moc światła będzie się różnić w zależności od intensywności słońca, np. więcej będzie naturalnego światła w godzinie południowej niż we wczesnych godzinach porannych lub późnym popołudniem.

W przypadku pomieszczeń komercyjnych:

W tym przypadku pomieszczenia i powierzchnie do oświetlenia bardzo się różnią pod względem wymiarów i przeznaczenia. Każdy projekt jest zazwyczaj analizowany indywidualnie. Skontaktuj się z naszym Przedstawicielem, który pomoże w doborze odpowiedniego rozwiązania.

Łatwiej odpowiedzieć na pytanie, gdzie nie mogą być stosowane, ponieważ jak do tej pory systemy Solatube® zostały zainstalowane praktycznie w każdego rodzaju pomieszczeniu mieszkalnym, jak i powierzchni komercyjnej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zrealizowanych projektów zarówno w przypadku obiektów mieszkalnych, jak i komercyjnych.

Świetliki rurowe Solatube cechuje pasywna technologia bez żadnych ruchomych elementów co sprawia, że systemy są właściwie bezobsługowe i nie wymagają praktycznie żadnej konserwacji. Wszystkie elementy świetlika rurowego: kopuła, podstawa dachowa, tuby, dyfuzory (oprawy) posiadają specjalne zabezpieczenia zapobiegające przedostawaniu się wszelkich zanieczyszczeń. Specjalna budowa kopuły na dachu również nie wymaga żadnego czyszczenia. W przeciwieństwie do tradycyjnych świetlików kwadratowych, które wymagają okresowego czyszczenia i przeglądów, świetliki rurowe Solatube nie wymagają od nas podejmowania takich działań.

Świetliki rurowe Solatube to po prostu naturalne oświetlenie. Po co mamy świecić światło w ciągu dnia, jeśli można je mieć za darmo? Montaż świetlików rurowych Solatube to inwestycja, która zaczyna się zwracać zaraz po zainstalowaniu.

Dzięki świetlikom rurowym Solatube Klient może całkowicie wyłączyć oświetlenie sztuczne w ciągu dnia lub znacznie zredukować potrzebę jego używania. To po prostu oszczędność kosztów na opłatach za energię elektryczną we wszystkich obiektach i pomieszczeniach.

Istotne jest bezobsługowe działanie i brak konieczności ponoszenia kosztów czyszczenia lub konserwacji jak ma to miejsce w przypadku innych źródeł światła dziennego.

Warto także pamiętać jakie korzyści dostarcza nam światło dzienne:

 • lepszy nastrój, samopoczucie, pozytywne nastawienie
 • lepsza koncentracja, produktywność, kreatywność, myślenie
 • przepiękny wystrój wnętrz oświetlonych naturalnym światłem zwłaszcza w obiektach mieszkalnych
 • ogromna zmiana w miejscach pracy doświetlonych świetlikami

Nie ma obaw względem szczelności. Świetliki rurowe Solatube® oferują szeroki wybór podstaw dachowych zaprojektowanych specjalnie dla każdego rodzaju pokrycia dachowego, które w połączeniu z kopułą i specjalnie stworzonymi systemami zabezpieczeń zapewniają szczelność całego systemu. Należy również podkreślić, że systemy Solatube zostały specjalnie zaprojektowane w taki sposób oraz cechuje je taki kształt, iż nie posiadają żadnego punktu na dachu, na którym mogłaby gromadzić się woda.

Mówiąc o źródłach naturalnego światła mamy najczęściej do wyboru 3 opcje:

 • okna
 • świetliki tradycyjne tzw. pasma świetlne (zazwyczaj w obiektach przemysłowych)
 • świetliki tubowe / świetliki rurowe

Poniżej tylko kilka cech wyróżniających i charakteryzujących świetliki rurowe Solatube:

 • świetliki rurowe Solatube dają możliwość instalacji w pomieszczeniach, które nie znajdują się bezpośrednio ani przy dachu, ani przy ścianie jak ma to miejsce w przypadku okien lub świetlików tradycyjnych
 • dzięki dostarczaniu światła dziennego za pomocą refleksyjnych tub, świetliki rurowe Solatube są w stanie dostarczyć naturalne światło na odległość nawet do 30 metrów!
 • świetliki rurowe Solatube mogą skupić światło w konkretnym wybranym miejscu, w którym jest potrzebne światło bez zbędnego rozpraszania i strat przy suficie (jak ma to często miejsce w wysokich budynkach)
 • świetliki rurowe nie powodują nadmiernego nagrzewania oświetlanych pomieszczeń ani tak dużych strat ciepła, jak ma to często miejsce w przypadku okien lub świetlików tradycyjnych
 • świetliki tubowe nie wymagają dużej ingerencji w dach lub konstrukcję budynku jak ma to miejsce w przypadku innych źródeł naturalnego światła
 • świetliki rurowe Solatube nie wymagają konserwacji ani czyszczenia. Oszczędzasz swój czas i pieniądze!

Czytelne graficzne porównanie tych 3 źródeł światła możemy znaleźć tutaj: http://tubelightpoland.pl/przewaga-systemow-solatube

Czekamy na Twoje pytania

Materiały techniczne

Zobacz wentylatory solarne dla domu